multi camera

צילום אירועים גדולים מחייב שימוש במצלמות רבות, או במונח המקצועי המקובל, multi camera. מולטי קאמרה מאפשר מספר נקודות מבט על ההתרחשויות, תיעוד במקביל של מה שקורה בנקודות שונות בזירת האירוע – בין אם מדובר על מופע תרבות, משחק כדורגל, כנס מקצועי, עצרת פוליטית, הפגנה וגם תוכניות אולפן – ובאופן כללי סרט רחב יריעה ובעל ערך מוסף אמיתי. באופן טבעי זוהי הפקה מורכבת, ולכן חשוב להפקיד אותה אך ורק בידי חברה שכבר צברה ניסיון בפריסת מספר מצלמות ושימוש בכולן באופן היעיל ביותר האפשרי ובהתאם לדרישות הלקוח. Go-Live מבצעת הפקות מולטי קאמרה מכל הסוגים מאז הקמתה ב-2008, ועל האיכות הגבוהה יעידו מי שכבר עבדו עם החברה.

מה כולל שירות multi camera?

* ייעוץ מקצועי – אפיון מדויק של הצרכים ושל אופי השידור המבוקש, וזאת כדי לקבוע את מספר המצלמות האופטימלי, את הנקודות המדויקות שבהן תוצב כל מצלמה, המעברים ביניהן ועוד.

* סוגים שונים של מצלמות – כולל במידת הצורך מצלמות רחף. אופציה נוספת היא מצלמות רובוטיות שמתוכנתות מראש לבצע צילום ספציפי.

* ניתוב מצלמות – באמצעות מערכת בקרה משוכללת שמאפשרת מקסימום שליטה בזמן אמת.

* פוסט פרודקשן – כשלא מדובר בשידור לייב, יכלול שירות מולטי קאמרה גם את האופציה להפקה מקצועית אחרי סיום הצילומים עצמם, כלומר עריכה, הוספת אפקטים, כתוביות ועוד אלמנטים שמעשירים את התוצאה הסופית.

מולטי קאמרה – רק עם מומחים מנוסים!

כל צילום דורש ניסיון, וכשהקונספט המתאים הוא multi camera כבר נדרש ניסיון רב במיוחד. ההיקף העצום של ההפקות שבהן לקחה חלק גו-לייב מייצר את אותו ניסיון רחב היקף – ניסיון שמתורגם לשליטה מלאה בציוד המשוכלל ועוד קודם לכן באפיון צרכי הלקוח ומציאת הפתרון הנכון ביותר. השירות ניתן מתוך תחושת אחריות והבנת החשיבות של התוצרים הסופיים עבור הלקוח. בין לקוחות גו לייב: אוניברסיטת רייכמן (המרכז הבינתחומי בהרצליה), עיתון הארץ, בית ההשקעות הגדול מיטב דש, חברת Wix, שופרסל ועוד מוסדות ועסקים מהבולטים ביותר בתחומם. גו לייב אמונה על מתן מענה מדויק גם במקומות שבהם ישנן מגבלות הנדסיות משמעותיות, ועוד כדאי לדעת שגם ההיערכות עצמה מושלמת במהירות כך שכלל לא תרגישו את הצוותים בשטח.

אנחנו חיים בעידן שבו הכל מתועד, כל הזמן. אירועים גדולים וחשובים – משחק כדורגל מרכזי, הופעה של זמרת פופולרית, הפגנה של עשרות אלפי בני אדם, ביקור של אישיות פוליטית ויש כמובן עוד דוגמאות – מחייבים תיעוד מקצועי, ולשם כך נדרשת ניידת שידור. למעשה נדרשת ניידת מאובזרת היטב עם צוות מיומן, כזה שכבר הפיק שידורים באמצעות הניידת מאירועים דומים. חברת Go-Live של אמיר שפר ואיתן אורטל עונה על כל הקריטריונים הנ"ל, ומקפידה גם על רמת שירות גבוהה.

המפרט של ניידת שידור מאובזרת היטב

* מצלמות – מספר מצלמות בהתאם לגודל האירוע והאופי שלו, לרבות מצלמת רחף אם יש צורך בכזו, מצלמת Super Slow ועוד.

* מטריצת וידאו – לבקרה ולמעבר מהיר ונוח בין המצלמות השונות בהתאם להתרחשויות.

* ציוד שמע – קונסולת סאונד, מוניטורים לסאונד, מיקרופונים ועוד.

* טלפרומפטר – לטובת הקראה נוחה של טקסטים.

* VTR – מערכת שמאפשרת את הקלטת הצילומים לטובת עריכתם מאוחר יותר.

* גיבוי למקרה של הפסקת חשמל – כך שגם תקלה מסוג זה לא תעצור את הצילום והשידור.

צוות מקצועי מיומן

ניידת שידור נבחנת קודם כל על סמך הציוד שבה, כשכל הנ"ל מהווים רק חלק מהמפרט המלא. פרמטר שני שמשפיע במידה משמעותית על איכות השידור הוא המיומנות של צוות. חברת Go-Live מספקת גם ניידות עם ציוד מתקדם של מיטב החברות בתחומי הצילום, הסאונד, הניתוב והבקרה, וגם צוותים שצברו ניסיון רב בתפעול כל המכשירים המשוכללים. גלובס, חברת השידורים בלוויין Yes, שופרסל, מיקרוסופט, מובילאיי, קרן הקולנוע הישראלי ו-Wix הם רק חלק מהגופים שכבר נעזרו בשירותים השונים של Go-Live ובפרט בניידות השידור המאובזרות. השירות כולל ייעוץ מקיף כדי להפיק את השידור האיכותי ביותר האפשרי, בהתאמה מלאה ללוקיישן שבו מתרחש האירוע, לאופי האירוע, למשתתפים בו ולכל נתון רלוונטי אחר. דגש נוסף הוא צמצום עלויות, כך שניתן יהיה להגיע לתוצאות הרצויות בכל מסגרת תקציב. תכנון השידור בכל ההיבטים הטכניים המשמעותיים מהווה מפתח חשוב במיוחד להצלחתו, ובנקודה זו בא לידי ביטוי הניסיון הרב שהצטבר בחברת גו-לייב, שפועלת מאז 2008 וכאמור אפשרה את הפקתם של אינספור שידורים מכל הסוגים.

הסטנדרטים של השידורים, גם בטלוויזיה וגם באינטרנט, עולים בהתמדה. הסיבה לכך היא כמובן רף הציפיות של הצופים, שנמצא גם הוא במגמת עלייה קבועה – ציפיות שניתן לספק אותן בזכות טכנולוגיות מתקדמות. במיוחד נעשה שימוש בציוד טכני רב, ומשוכלל, כשמדובר על צילום אירועים גדולים ועל שידורים חיים מכל הסוגים. למעשה במקרה כזה כבר נדרשת ניידת שידור מאובזרת בכל המכשור הרלוונטי ובצוות שאמון על תפעולו. חברת Go-Live מפעילה ניידות שידור במקצועיות רבה ומתוך מחויבות מלאה לכל לקוח ולכל אירוע.

איך לבחור ניידות שידור לאירוע?

* ציוד – ניידת שידור כוללת מגוון רחב של פריטים: מצלמות מסוגים שונים, ציוד סאונד (קונסולות, מוניטורים ועוד), מערכות ניתוב ובקרה, VTR, מערכת ליצירת הילוכים חוזרים, טלפרומפטר, מערכות גרפיקה, גיבוי ועוד.

* ניסיון רלוונטי – ניידת שידור מגיעה עם צוות שחייב להיות בקיא ומיומן, גם בתפעול כל המכשירים המשוכללים באופן כללי וגם בצילום ושידור אירועים דומים לזה שלכם מבחינת האופי, הלוקיישן, המשתתפים ופרמטרים רלוונטיים נוספים.

* אפשרויות השידור – ניידת שידור איכותית מאפשרת העברת הצילומים למגוון רחב של פלטפורמות: טלוויזיה, רשתות חברתיות, זום ועוד, כולל העברה למספר ערוצים במקביל.

* איכות השידורים – רף הציפיות כאמור גבוה מאוד של הצופים מחייב בחירה בניידת שמייצרת שידור באיכות HD לכל הפחות.

מענה מקצועי מלא לכל צורך

פן נוסף של השתכללות הטכנולוגיות הוא ירידת המחירים, כך שכיום אפשר לייצר הפקה ברמה הוליוודית בתקציב סביר לגמרי. בהתאם הביקוש לשירותי ניידות שידור נמצא במגמת עלייה, כשעוד ועוד חברות מנצלות את האופציה החדשה שנפתחה לטובת צילומים איכותיים ושידורים מרשימים. חברת Go-Live מאפשרת לנצל את האפשרויות הקיימות בדרך האפקטיבית ביותר והמשתלמת ביותר, ועל איכות השירות יעידו הלקוחות שכבר נהנו ממנו – ובהם שופרסל, מיקרוסופט, קרן הקולנוע הישראלי, כלכליסט, מכבי שירותי בריאות, רפא"ל ומיטב דש. השירות כולל ניידת מאובזרת היטב, צוות מקצועי, תכנון נכון של השידור, מענה מהיר לכל התרחשות בזמן אמת כך ששום תקלה לא תפגע בשידור, ובמידת הצורך גם פוסט פרודקשן לרבות הוספת גרפיקה מרהיבת עין ואלמנטים נוספים שישדרגו את התוצאה הסופית.

צילום במעגל סגור הוא אופציה שמשדרגת במידה ניכרת אירועי חברה, כנסים מקצועיים, מופעים גדולים וכו'. מטרת הצילום במעגל סגור היא לאפשר את הקרנת הווידאו המצולם על גבי מסך גדול כך שאפשר יהיה לצפות בתוכן הרלוונטי בנוחות – וליהנות ממנו כשמדובר על מופע, ללמוד כשזוהי הרצאה ובאופן כללי להיתרם. יתרון משמעותי נוסף של צילום וידאו במעגל סגור הוא הרושם העז שמייצרת ההקרנה על גבי מסך גדול, כך שאפשר למתג את האירוע כמושקע במיוחד. חברת גו-לייב אמונה על צילומים במעגל סגור בכל סוגי האירועים והכנסים, באמצעות ציוד משוכלל וצוותים עתירי ניסיון.

האפשרויות השונות של צילום במעגל סגור

* צילום עם מספר מצלמות – כדי לייצר חוויית צפייה מרהיבה במיוחד ניתן לבצע את הצילום במעגל הסגור בעזרת יותר ממצלמה אחת. במקרה כזה המשתתפים באירוע והצופים זוכים למגוון נקודות מבט ולכיסוי מלא של ההתרחשויות הרלוונטיות. כשיש מספר מצלמות כדאי באופן טבעי להוסיף גם במאי מיומן שינתב בין כל נקודות המבט והמצלמות.

* גרפיקה – מערכת ניתוב ובקרה מאפשרת להוסיף כתוביות, סרטונים שצולמו מראש, מבחר אלמנטים גרפיים ועוד.

* שידור לכל מקום – את הצילום במעגל הסגור ניתן להקרין לא רק באירוע עצמו אלא גם למסכים מחוצה לו, למקומות אחרים ברחבי העולם וגם במרחב הדיגיטלי, בהתאם לדרישות הלקוח.

* הקלטה – בסוף הכנס או המופע מקבלים המארגנים הקלטה של הווידאו שצולם, ויכולים להשתמש בה לכל צרך שהוא.

הניסיון שמבטיח מקסימום מקצועיות

צילום במעגל סגור מחייב בקיאות מקצועית מעמיקה ושליטה מלאה בסוגי ציוד שונים – מצלמות (כולל מצלמות רחף), תאורה, סאונד, מערכות ניתוב ובקרה, עריכה, גרפיקה ועוד. נשות ואנשי המקצוע של חברת Go-Live רכשו ניסיון רחב יריעה בכל ההיבטים השונים של הצילום במעגל הסגור, ובתחום ההפקות השידורים באופן כללי. הניסיון מתורגם ליכולות גבוהות ולמתן המענה הנכון ביותר עבור כל סוג של אירוע. גם כשיש בלת"מים הניסיון הוא נכס יקר ערך, ועוד סיבה טובה לבחור בגו-לייב היא המחויבות למתן שירות קשוב וסבלני, הן בשלב התכנון של הצילום של האירוע והן במהלך האירוע עצמו. רשימת הלקוחות של החברה כוללת גופים מוערכים כגון רפא"ל, דה מארקר, אוניברסיטת רייכמן (המרכז הבינתחומי הרצליה) ו-Wix, וזוהי כמובן עוד הוכחה לאיכות של Go-Live.