שידור חי באינטרנט

כולנו מבלים זמן רב באינטרנט, וחלק ניכר ממנו מוקדש לרשתות חברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם ולמקום שבו אפשר למצוא כל תוכן שרק רוצים – יוטיוב. בפרט זוכים לפופולריות רבה ה-Live-ים, וקל להבין למה: לשידור חי יש קסם מיוחד, גם בגלל התחושה שהכל יכול לקרות וגם בגלל החיבור המידי לעוד אנשים רבים במקומות שונים שצופים אתנו במקביל באותו שידור חי. הפקת שידור חי באינטרנט דורשת תשומת לב רבה למגוון רחב של סוגיות, כדי שהתוכן הרלוונטי יועבר לכלל הצופים בו באופן המיטבי. חברת Go-Live צברה ניסיון רב בהפקת שידורים חיים, והתוצאות בהתאם.

מה חשוב לקחת בחשבון לקראת שידור חי באינטרנט?

* לוקיישן – הלוקיישן של השידור החי ואופי ההתרחשויות בו משפיעים על מספר המצלמות הנחוץ, על המיקום המדויק של כל מצלמה וגם על הסאונד והתאורה. זוהי אחת הסיבות לחשיבותו הרבה של הניסיון, שמתורגם להתאמה מלאה של הציוד והפריסה שלו ללוקיישן הספציפי.

* ערוץ השידור – התאמה הכרחית נוספת היא של אופי ה-Live לערוץ שדרכו הוא מועבר לצופים – יוטיוב, פייסבוק וכו'.

* שילוב פשוט ויעיל של חומרים נוספים – פתיח, כותרות, גרפיקה, תמונות, קטעי וידאו שצולמו מראש, מצגות, שיחות עם אנשים שנמצאים במקומות אחרים – כל אלה מעשירים את השידור החי והופכים אותו לעוד יותר מרשים ומועיל.

* סאונד – בעיות סאונד עלולות לפגום במידה ניכרת ביכולת של הצופים ליהנות מהשידור ולהפיק ממנו תועלת, ולכן חשוב להקדיש לכך תשומת לב רבה.

* רוחב פס – על-מנת שהלייב יזרום באופן חלק ולא יקרטע.

מענה מקצועי לכל צורך, כולל לבלת"מים

שידור חי באינטרנט, מחייב גם היערכות נכונה וגם יכולת להגיב במהירות ובאופן יעיל לכל התרחשות, כולל אלה הבלתי צפויות שעלולות לשבש את ה-Live. הצוותים של גו-לייב אמונים על תכנון מוקפד של כל שידור חי ברשת ועל פתרון תקלות מכל הסוגים בזריזות. הציוד המקצועי שבאמצעותו מועבר השידור תורם כמובן גם הוא לאיכות שלו ולרושם שנוצר אצל הצופים. מובילאיי, ההסתדרות, אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי בהרצליה), קבוצת שטראוס ועוד שלל מוסדות ציבור וחברות עסקיות מהמובילות בתחומן, כבר נהנו מרמת השירות הגבוהה של Go-Live ומהיכולות המקצועיות של הצוותים.

שידור וידאו חי באינטרנט

אם בעבר שידור חי חייב הפקה מורכבת מאוד, ועוד יותר מכך יקרה להחריד, בעידן האינטרנט מדובר במשימה פשוטה יותר ונגישה הרבה יותר. יחד עם זאת כשהמטרה היא שידור וידאו חי באינטרנט ברמה גבוהה באמת, כדאי להפקיד את המשימה בידיים מנוסות ומקצועיות. חברת Go-LIve מספקת שירות מקיף שכולל את כל מה שנדרש לשידור חי – מצלמות מסוגים שונים, תאורה, פריסת תשתיות להבטחת איכות העברת השידור ברשת, ליווי וייעוץ לגבי האריזה הגרפית של ה-Live ועוד.

האיכויות הנדרשות לצורך הפקת שידור וידאו חי באינטרנט ברמה גבוהה במיוחד

* הבנה מעמיקה של אופי האירוע – על-מנת שניתן יהיה לקבל את כל ההחלטות הרלוונטיות בהתאמה מלאה לאירוע הספציפי (מספר מצלמות, סוג המצלמות, פריסתן, תאורה, ציוד שמע ועוד).

* ציוד משוכלל – טכנולוגיות מתקדמות מאפשרות להשתמש בציוד מקצועי מאוד, כזה שבעבר אפשר היה למצוא רק בהפקות הוליוודיות, גם בשידור החי שלכם, ובעלות סבירה לחלוטין.

* יכולת למצוא במהירות פתרון לכל תקלה ומענה לתרחישים בלתי צפויים – שידור חי עלול להשתבש כתוצאה מנסיבות שונות, חלקן כאלה שאפשר לצפות מראש ואחרות מפתיעות. צוות מיומן יודע לספק את המענה הנכון לכל תרחיש.

* ריכוז גבוה ותשומת לב מרבית לפרטים – בניגוד לסרטים שעוברים עריכה, כך שישנה הזדמנות לתקן טעויות (או לחילופין לבצע טייק נוסף), בשידור חי כל מה שקורה בזמן אמת מגיע לצופים. בהתאם נדרשת מהצוות הטכני יכולת ריכוז גבוהה מאוד ואיתה קשב מלא לכל פרט.

שירות קשוב ומחויב

Go-Live הוקמה בשנת 2008 ע"י אמיר שפר ואיתן אורטל. מאז צברה החברה ניסיון רב בהפקת שידורים חיים באינטרנט, כמו גם בהפקות מסוגים אחרים. שירות שידור וידאו חי באינטרנט כולל הן את כל הציוד הדרוש להעברת האירוע באופן המקצועי ביותר והן עזרה בתכנון השידור כך שהוא יניב את התוצאות המבוקשות. בנוסף לבקיאות המקצועית מקפידים הצוותים על שירות קשוב ומחויב, ועל תשומת לב מלאה לכל פרט ולכל ניואנס, בדרך ל-Live שיהיה לא פחות ממושלם. החברה כבר סיפקה שירותים שונים לגופים בולטים רבים: מובילאיי, קרן הקולנוע הישראלי, הסוכנות היהודית ו-Wix הן רק דוגמאות אחדות, שמעידות על היכולות הגבוהות של גו לייב.